Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Εκπληκτική εμφάνιση και τρίποντο!!!

Create: 09/27/2016 - 01:23

Η Κολωνη/Γεροσκήπου FC κατάφερε να πάρει μια τεράστια νίκη με σκορ 4-2 εναντίον του Φρέναρου FC.

Οι ποδοσφαιριστές πραγματοποίησαν μια εξαιρετική εμφάνιση και έφθασαν στην πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα..

Στο Πρώτο ημίχρονο βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν στην πρώτη τους ευκαιρία στο εντέκατο λεπτό. Η ομάδα της Γεροσκήπους  κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα με τον James Sanderson να σκοράρει από την άσπρη βούλα στο 26’ μετά από πέναλτι που κέρδισε ο αρχηγός της ομάδας Πέτρος Γλαύκου.

Δώδεκα λεπτά μετά ο Λούκας Αθάνατος σημείωσε ένα εκπληκτικό γκόλ με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγα μέτρα κάτω από το κέντρο του γηπέδου.

Τέλος ημιχρόνου και στα αποδυτήρια με ολική ανατροπή  και με σκορ 2-1

Στο Δεύτερο μέρος η ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με τον Γιώργο Οικονόμου στο 63’ να τελειώνει οργανωμένη επίθεση, 3-1. Ακολούθησαν κλασικές ευκαιρίες με την σημαντικότερη στο 80’ με τον Λένο Θεοδόρου από πλάγια θέση να μην καταφέρνει να τελειώσει το παιχνίδι μετά από τετ α τετ με τον τερματοφύλακα. Η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε σε 3-2 στο 85’.

Μετά από γρήγορη αντεπίθεση ο Λένος Θεωδόρου δίνει παράλληλη πάσα στον Γιώργο Οικονόμου ο οποίος κατάφερε να διπλασιάσει τα προσωπικά του τέρματα σημειώνοντας το τελικό σκορ με 4-2 στην εκπνοή του αγώνα.

Η εξαιρετική εμφάνιση άφησε εντυπώσεις σε όσους φίλους παραβρέθηκαν στο παιχνίδι.

«Ευχαριστούμε τον κόσμο που στήριξε την ομάδα για να φτάσει στην πρώτη της ιστορική νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Απόλυτα ικανοποιημένη η προπονητική ομάδα, με τα πρώτα χαμόγελα να έρχονται γρήγορα στην φετινή δύσκολη πορεία στην πρώτη χρονιά στα σαλόνια της ΚΟΠ», καταλήγει σχετική ανακοίνωση του Δ.Σ.