Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Ηταν αέρινος ο Green Αir Παφιακός

Create: 01/15/2017 - 00:19

Ο Green Αir Παφιακός έκανε άλμα για την πρωτιά κερδίζοντας και το ΑΠΟΕΛ με 3-0. Ο αγώνας πρόσφερε πολλές συγκινήσεις στο πρώτο σετ, αλλά ακολούθως οι Παφίτες ήταν εντυπωσιακοί και κέρδισαν εύκολα τον αγώνα. Το ΑΠΟΕΛ μετά από αυτή την ήττα θα ψάξει στις επόμενες αγωνιστικές τις νίκες που θα του δώσουν το δικαίωμα ελπίδας στην τετράδα.

Το πρώτο σετ στο παρκέ του «Αφροδίτη» αποτέλεσε ότι καλύτερο ανέμεναν οι φίλαθλοι του βόλεϊ. Οι δυο ομάδες τα έδωσαν όλα για να πάρουν το σετ και πρόσφεραν υψηλού επιπέδου θέαμα, αφού διεκδίκησαν την κάθε φάση. Τελικά, στην ρωσική ρουλέτα των έξτρα πόντων οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 26-24 και πήραν προβάδισμα με 1-0 σετ.

Στη συνέχεια όμως η ομάδα του Γκρέσιτς ήταν ανώτερη και «καθάρισε» εύκολα τα σετ με 25-16 και 25-15 εξασφαλίζοντας το τρίποντο. Το ΑΠΟΕΛ έμεινε στην απόδοση του πρώτου σετ και έχασε εύκολα το δεύτερο και τρίτο σετ.

GREEN AIR ΠΑΦΙΑΚΟΣ(Μ. ΓΚΡΕΣΙΤΣ): Ευσταθίου, Οικονομίδης, Βερίσιμο, Χρυσοστόμου, Ασπιώτης, Μίλεφ – Λίμπερο: Αντωνίου

ΑΠΟΕΛ(Γ.ΦΙΛΙΠΟΦ):Γοδόι, Βέρντι, Γεωργίου, Κολάς, Χάσικος, Στρεμπάκοφ –Λίμπερο: Παντελή. – Αλλαγές: Χατζηπαύλου, Χαλλουμής , Αβερκίου