Τα αθλητικά νέα της Πάφου

ΠΑΦΙΑ: Σε πολύ καλό δρόμο.

Create: 11/17/2016 - 12:00

Η νεανική γυναικεία ομάδα της ΠΑΦΙΑ αντιμετώπισε τη περασμένη Κυριακή την Ομόνοια Λευκοθέα η οποία είναι μια από τις ομάδες που διεκδικούν το φετινό πρωτάθλημα. Οι νεαρές Παφίτισσες κοίταξαν στα μάτια την αντίπαλη ομάδα και της έκαναν τη ζωή δύσκολη ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Έτσι μπήκαν στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με το σκορ να βρίσκεται στο ισόπαλο 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε να στέκεται καλά στο γήπεδο, αλλά γύρω στο 60΄ με μια αμφισβητούμενη φάση η Ομόνοια Λευκοθέα κατάφερε να προηγηθεί. Με τη σέντρα η ΠΑΦΙΑ ήρθε κοντά στην ισοφάριση αλλά η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Πέντα λεπτά αργότερα η Ομόνοια Λευκοθέα πέτυχε το 2-0 σκόρ με το οποίο έληξε το παιχνίδι. Οι νεαρές της ΠΑΦΙΑ έδειξαν ότι βρίσκονται σε καλό δρόμο και σύντομα θα έρθουν και οι επιτυχίες.

Επόμενη αντίπαλος η Χρυσομηλιά, αγώνας που θα διεξαχθεί στη Λεμέσό την ερχόμενη Κυριακή. Μετά ακολουθεί διακοπή λόγω υποχρεώσεων της Εθνικής γυναικών όπου η Κύπρος θα αντιμετωπίσει την Ελλάδα. Για την προετοιμασία της Εθνικής έχει κληθεί από ην ομάδα της ΠΑΦΙΑ η Γεωργία Ξενοφώντος.