Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Χαμένοι Ακρίτας και ΕΝΑΔ.

Create: 03/11/2017 - 23:49

Ο Ακρίτας Χλώρακας και η ΕΝΑΔ ήταν οι μεγάλοι χαμένοι της 24ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Ο Ακρίτας δέχθηκε οδυνηρή εντός έδρας ήττα από τον Οθέλλο με 3-5 και οπισθοχώρησε δραματικά όσο αφορά την προσπάθεια για παραμονή στην κατηγορία. Παράμεινε στους 18 βαθμούς την ίδια ώρα που ο Εθνικός Άσσιας κέρδισε με 1-0 και ανέβηκε στην 10η θέση και στους 19 βαθμούς.

Την ίδια ώρα η ΕΝΑΔ άνκαι βρέθηκε να προηγείται ακόμη και με 3-2 του Ολυμπιακού, τελικά δεν κράτησε και ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Είναι στους 18 βαθμούς και πλέον παίζει με την πλάτη στον τοίχο όσο αφορά την παραμονή της, αφού δεν εξαρτάται πλέον από την ίδια.

Η ΕΝΑΔ άνοιξε το σκορ με τον Ριάντζελο (25') και ο Ολυμπιακός έφτασε στην ανατροπή με τέρματα που πέτυχε ο Κωνσταντίνος Σωτηρίου στο 33' και 35'. Στο 58' με πέναλτι ο Σέρτζιο ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 65' ο Λάζαρος Μαντζίρης έδωσε προβάδισμα (3-2) στην ΕΝΑΔ και στις καθυστερήσεις ο Τόρες ισοφάρισε σε 3-3 για τον Ολυμπιακό.